Wanneer je voor het eerst met een camera werkt, doe je het meestal rustig aan en leer je langzaam hoe de camera aanvoelt. Dat is niet hoe Mike Gray het aanpakt. Tijdens zijn eerste shoot met de Sony FX3 wilde hij het diepe in om te testen wat de camera aankan.
“Ik had niemand ooit echt de grenzen van de camera zien opzoeken”, legt Mike uit. “Ik wilde zien hoe de camera in verschillende situaties zou presteren. Ik heb eerder gefotografeerd met de Sony Alpha 7S III en wilde nu de mogelijkheden van de Sony FX3 testen. De Sony FX3 heeft dezelfde mogelijkheden bij weinig licht dankzij de geweldige dual native ISO. De hoogste ISO is 12.800. Dit betekent dat ik in elke donkere situatie een strakke foto zonder ruis kan maken.”
Mike had de scènes die hij wilde maken duidelijk in gedachten, maar ook als de locatie al bekend is, is er nog veel onderzoek en voorbereiding nodig. Waaronder het vinden van iets wat leek op een astronautenpak. “Het vinden van het pak was een drama! Aangezien Hollywood om de hoek ligt zou je denken dat het vinden van een kostuum makkelijk is, maar niets was minder waar”, zegt Mike.
Het kostuum wordt gedragen in wat later zijn favoriete scène zou worden.
“We hebben de scène opgenomen in de gangen en grotten bij Death Valley, op ongeveer twee uur rijden van Las Vegas. Daar komen was lastig, omdat de wegen waren afgesloten. Uiteindelijk moesten we van de weg af om de grotten te bereiken. Het duurde langer dan verwacht. Het was een race tegen de klok, aangezien het licht alleen op een bepaalde tijd in de gangen valt.”
Het was de moeite waard. De beelden in de gangen zijn geweldig. Mike weet nog hoe opgewonden hij was toen hij aankwam en kon beginnen met filmen. “Er hing adrenaline en spanning in de lucht”, herinnert hij zich. “Toen we er eindelijk waren, viel het licht op een prachtige manier de grot in. In de lucht zweefden stof- en zanddeeltjes, waardoor je prachtige lichtstralen in de gangen zag. Met de autofocus op de Sony FX3 kon ik in tracking-modus focussen op het onderwerp en hoefde ik me geen zorgen te maken over hoe het stof of het veranderende licht de focus zouden beïnvloeden. Op deze locatie kon ik laten zien hoe goed de full-frame sensor met 4K en 12 megapixels werkt bij weinig licht.”
Het grootste deel van de video is gemaakt met twee lenzen: de FE 35mm f/1.4 GM, een van de favoriete lenzen van Mike, en de FE 16-35mm f/2.8 GM. “De groothoekzoomlens is ideaal voor reizen, reisvlogs en dat soort zaken. Deze lenscombinatie was perfect voor dit project”, zegt Mike.
Toen kwam het idee om de FX3 op een drone te zetten. “Ik heb een vriend, Joel, die FPV-dronepiloot is en in Los Angeles woont, dus ik heb hem gebeld om te vragen of hij kon helpen”, legt Mike uit. In deze context betekende ‘helpen’ een buggy in de woestijn en een terreinwagen in Los Angeles achternavliegen met de FX3 op een drone. Mike gebruikte daarna de gyroscopische gegevens uit de camera om het beeldmateriaal tijdens de nabewerking in Sony Catalyst Browse te stabiliseren.
“We moesten ervoor zorgen dat we het breedst mogelijke beeldveld hadden”, zegt Mike. “De breedste lens die ik bij me had, was de FE 14mm f/1.8 GM. Omdat ik filmde met f/1.8 kon ik alle scènes bij weinig licht maken, zonder zorgen over de beeldkwaliteit.”
Mike was onder de indruk van de prestaties van de Sony FX3. Niet alleen de beeldkwaliteit, maar ook het ontwerp en de besturing waren indrukwekkend.
“Elk klein detail draagt bij aan een makkelijkere workflow bij het filmen. De camera is ontworpen voor filmen. De opnamelampjes zijn bijvoorbeeld erg handig, zo weet ik dat ik ook echt aan het opnemen ben. Dat is top als je snel iets wilt filmen.”
“Daarnaast heeft de camera ook verschillende bevestigingspunten. We konden allerlei soorten magic arms op de Sony FX3 zetten. Je kunt creatief te werk gaan zonder dat je een cage nodig hebt. Ik kon de camera dus onder een unieke hoek bevestigen en verschillende perspectieven vastleggen.”
Ik vind de afmetingen en draagbaarheid van de camera fantastisch. Ik reis veel, dus wil ik graag een draagbare camera en uitrusting die me de beste beeldkwaliteit bieden. De Sony FX3 past perfect in dit plaatje.”