albert dros die de zonsopgang boven een modderige vlakte fotografeert

Groot worden met Sony Alpha

Albert Dros

10 jaar geleden ontwikkelde Sony het baanbrekende spiegelloze Alpha-systeem dat de wereld van fotografie totaal zou veranderen. Het is ook 10 jaar geleden dat Albert Dros begon aan zijn fotografie-avontuur. Zijn portfolio bestaat uit foto’s van wildernis, steden en oceanen. Hij maakt al een tijdje prachtige landschappen. “Ik had het geluk dat ik begon met een camera van Sony”, zegt hij.

lichtsporen van de achterlichten van een auto naast een gracht © Albert Dros | Sony α7 + FE 16-35mm f/4 ZA OSS | 6s @ f/8.0, ISO 100

Een van Alberts eerste fotografie-ervaringen was met de Sony Alpha 7 in het drukke Hongkong, waar hij de kunst van het maken van stilstaande beelden onder de knie probeerde te krijgen. “Jarenlang was ik meer filmmaker dan fotograaf. Ik had al camera’s van Sony gebruikt, zoals de NEX-5 en NEX-7, maar dat was voor video”, legt hij uit. “Maar toen ik in Kowloon woonde raakte ik verslaafd aan het fotograferen van de stad. Het is echt een fascinerende plek. Ik was geobsedeerd door de neonlichten die gereflecteerd werden door de straten. Met de Sony Alpha 7 kon ik alles vastleggen. Toen ik de Alpha 7 II eenmaal in handen had, was ik alleen nog maar aan het fotograferen!”

scène bij een vismarkt © Albert Dros | Sony α7 II + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/60s @ f/1.8, ISO 100

Maar Albert wilde complexe omgevingen fotograferen. “Dat betekende dat ik ook complexe technieken moest toepassen. En die eerste paar Alpha-camera’s waren daarbij geweldige partners.”

stadslandschap met een hoge wolkenkrabber bij nacht © Albert Dros | Sony α7R II + FE 16-35mm f/4 ZA OSS | 15s @ f/10, ISO 100

“Er waren een aantal aspecten die de technici van Sony al direct mogelijk maakten en die goed bij mij pasten”, gaat hij verder. “Allereerst was er de beeldkwaliteit. Die was fantastisch. Zodra ik begon met het bewerken van de RAW-bestanden van de Alpha 7, was het duidelijk dat ik nu zoveel meer kon doen. Het dynamische bereik was niet te bevatten en gaf me de vrijheid om met dezelfde belichting scènes met veel contrast vast te leggen. Deze technologie heeft mijn fotografie naar een nieuw niveau getild.”

Hij gaat verder: “Ook de Alpha R- en Alpha S-camera’s leverden geweldige prestaties. De eerste Alpha 7R verblufte me. Deze had 36 megapixels. Meer dan elke andere camera. De details waren geweldig. Ik ben nog steeds dol op de R-serie vanwege de vrijheid die ik heb bij het bewerken, bijsnijden en afdrukken op groot formaat.”

uitzicht over een blauw meer in de bergen © Albert Dros | Sony α7R II + FE 16-35mm f/2.8 GM | 1/500s @ f/8.0, ISO 160

Albert gebruikt ook de Alpha 7S. “De ISO-prestaties zijn ongelofelijk. De Alpha-camera’s maken ’s nachts fotograferen veel makkelijker”, legt hij uit. “Al deze camera’s hebben de wereld van fotografie op zijn kop gezet.”

De Alpha-serie biedt een reislustige fotograaf als Albert iets cruciaals: draagbaarheid. Voor een sprekend voorbeeld hiervan gaan we vijf jaar vooruit in de tijd, naar het moment dat Albert zich op de helling van de Volcán de Fuego in Guatemala bevindt. “Dat was in 2017. Ik wilde de uitbarsting vastleggen met de Melkweg op de achtergrond”, legt hij uit. “De klim was zwaar. We bevonden ons honderden meters boven zeeniveau en de belichting was erg lastig, maar dankzij de Alpha is het toch gelukt.”

uitbarsting van de Volcán de Fuego © Albert Dros | Sony α7R II + FE 55mm f/1.8 ZA | 10s @ f/1.8, ISO 3200

“Guatemala was op dat moment niet de veiligste plaats om te fotograferen, dus had ik mijn uitrusting verstopt in een suffe, alledaagse rugzak. Ik had onder andere de Alpha 7R II, FE 16-35mm f/4 ZA OSS, FE 50mm f/1.8 en de FE 85mm f/1.8 meegenomen, maar dankzij het fantastische ontwerp paste alles in mijn rugzak, samen met de rest van de spullen die ik nodig had om te overnachten. Met deze draagbaarheid zijn mijn fysieke reizen even makkelijk geworden als mijn fotografische avontuur.”

Albert merkt dat in de afgelopen jaren niet alleen zijn eigen pad, maar ook dat van Sony is veranderd. “Aan het begin waren de camera’s erg innovatief. En alhoewel dat nog steeds zo is, hebben de verbeteringen aan de nieuwe camera’s meer te maken met functies”, legt hij uit. “De beeldkwaliteit gaat niet meer met zulke grote sprongen vooruit, aangezien Sony al spectaculaire dingen heeft bereikt op dat gebied. Ze proberen nu grenzen te verleggen op het gebied van lenzen, ergonomie en autofocus.”

sony alpha-camera op een statief met de skyline van dubai op de achtergrond

“10 jaar geleden was het systeem helemaal nieuw en waren er nog niet zo veel lenzen. Nu is de keuze niet alleen groot, maar heeft Sony voor een groot aantal ook al een tweede generatie op de markt gebracht. Deze zijn zo ongelofelijk veel lichter. Ik kan zonder moeite een hele collectie lenzen meenemen op een tocht door de stad of de bergen. Afhankelijk van waar ik fotografeer zijn de grootste lenzen die ik meeneem meestal de FE 12-24mm f/2.8 GM en de FE 16-35mm f/2.8 GM II.”

Voor zowel Albert als Sony Alpha houdt het avontuur nog lang niet op.

Het was me vanaf het begin al duidelijk dat Sony niet achter de rest aan zou gaan lopen. Ze zijn altijd al de drijvende motor geweest achter innovatie in fotografie. We zijn eigenlijk samen groot geworden: ik als fotograaf en Alpha als merk.”

Uitgelichte producten

Albert Dros

Meld u aan voor de nieuwsbrief van α Universe

U hebt u geabonneerd op de nieuwsbrief van α Universe

Voer een geldig e-mailadres in

Er is iets fout gegaan

U hebt u geabonneerd